Принцип функціонування алмазних дисків

Алмазні диски використовують для різання будівельних матеріалів (бетону, цегли, кераміки) та спеціальних покриттів (мармуру, асфальту, абразивних речовин). Також насадки вирішують вузькопрофільні завдання, такі як штроблення і оброблення тріщин і сколів.

Алмазний відрізний диск по залізобетону

Малюнок № 1:Алмазний відрізний диск по залізобетону

Алмазний диск при роботі не ріже, а подрібнює матеріал. Алмази, розташовані на лицьовій площині і кромках, кришать поверхню, яка піддається обробці. Від випадіння кристали утримує металева решітка. По мірі її сточування незахищені камені тріскаються і ламаються. Є пряма залежність між твердістю оброблюваного матеріалу і часом зношення диска. Чим щільніше виріб, тим швидше доводиться замінювати інструмент.

Маркування алмазного відрізного диска

Изображение № 1:Маркировка алмазного отрезного диска

В сегментах, которые оптимально подобраны под обрабатываемый материал, сохраняется баланс между режущими свойствами алмазов и их сопротивлением трению. Кристалл остается на месте до полного разрушения. После чего обнажается новый алмаз.

На дисках, которые используются для резки плотных материалов, металлическая решетка делается более мягкой. Она крошится быстрее, алмазы меняются в ускоренном режиме, поэтому сегмент сохраняет работоспособность по мере стачивания. Диски для мягких абразивных веществ имеют укрепленную решетку, устойчивую к истиранию. По этой причине алмазы сохраняются более продолжительное время.

Разновидности алмазных дисков для отдельных работ

Для отримання оптимального результату обробки слідпридбати диски алмазні відрізніпотрібного для конкретного матеріалу типу. Розповімо далі про основні їх різновиди та роботах, в яких вони використовуються.

 • Сегментні.Підходять для сухого різання бетону, цегли, натурального каменю на високих швидкостях. Використовуються в більшості операцій, пов'язаних з обробкою твердих поверхонь. До таких дисків відносяться два підвиди.
 • Фотографія № 2:Сегментний диск

  • Сегментні. Мають збільшені зазори між сегментами і відрізняються незвичайною формою. Підходять для різання асфальту і непросохшего бетону.
  • Турбо-сегментні. Поєднують переваги виробів відрізного і сегментного типів. Підходять для швидкої обробки з чистими відрізними кромками.
 • З суцільною кромкою.Призначені для максимально точної різання природних і штучних каменів, кахлю, плитки. Встановлюються на мобільні і стаціонарні верстати. Оброблені крайки виходять чистими, без дефектів. До цього типу відносять два підвиди:
  • для різання з подачею води — використовуються тільки на стаціонарному (не ручному) інструменті;
  • для сухої резки (підходить також для різання з охолодженням) — акуратно обробляють кахель і кераміку.
 • Фотографія № 3:Відрізний диск з суцільною кромкою

 • Турбо.Використовуються для сухого та вологого різання гранітних плит, цегли, бетону, каменю, тротуарної плитки, ЖБ-виробів. Диск несприйнятливий до арматури і дозволяє досягати чистоти крайки.
 • Фотографія № 4:Відрізний диск турбо

  • Турбо+. Посилений варіант різновиди турбо. Підходять для оброблення тріщин. Крайки мають хвилеподібну форму, за рахунок чого диск швидше охолоджується.

Особливості використання алмазних відрізних дисків

Перед тим як встановити диск на ріжучий інструмент, потрібно провести візуальний огляд. Не можна використовувати деформовані вироби з тріщинами і сколами. Кріплять сегменти за напрямом обертання, вказаному на маркуванні. При цьому воно повинно відповідати напрямку обертання інструменту (позначено у вигляді стрілки).

Діаметр сегмента і посадкового отвори повинні відповідати характеристикам інструменту. Швидкість валу машини повинна бути трохи нижче допустимої швидкості роботи диска. Ця інформація дається у вигляді маркерів на упаковці виробів.

Фотографія № 5:Схема установки відрізного диска на болгарку

Диск встановлюють в паз рівно, не допускаючи перекосів. Кріплення проводиться гайкою. Після цього необхідно прокрутити диск вручну, щоб перевірити, чи правильно він встановлений. Якщо установка виконана коректно, можна запускати інструмент. Перед обробкою матеріалу диск розганяють до максимальних обертів без навантаження.

Подача інструменту і рівень тиску

При роботі з алмазними дисками не потрібно особливих зусиль. Швидкість подачі вибирають, виходячи з умов різання. Так як при роботі виникає нагрівання диска, викликаний тертям, роблять короткі перерви, щоб інструмент встигав охолонути. Безперервна різання призводить до деформації сегментів і підвищеного зносу кристалів.

Глибина різання

Необхідна глибина різання визначається по діаметру сегмента. При цьому дотримуються правила «ступеневого реза». Принцип простий: для максимального занурення в матеріал виконують послідовні неглибокі надрізи. Ця схема зменшує тертя і продовжує термін експлуатаційної придатності кромки виробу.

Дотримання заходів безпеки

Обов'язково при роботі з інструментом дотримуватися заходів безпеки. Використовуйте справний обладнання та витратні матеріали. Не включайте машину без захисного кожуха. Одягайте рукавички і спеціальні окуляри, коли ріжете матеріал. Дотримання цих вимог зведе ризик нещасних випадків до мінімуму.

Фотографія № 6:Техніка безпеки при роботі з алмазними дисками передбачає використання індивідуальних засобів захисту (рукавички, окуляри)

Які можливі поломки при неправильній експлуатації алмазних дисків

Неправильно встановлені диски знижують ефективність різання і ведуть до прискореного зносу інструменту. Основні проблеми викликають наступні помилки:

 • ви підібрали диск, який не підходить для обробки конкретного матеріалу;
 • неправильно використовуєте виріб;
 • робочий інструмент несправний.

Опишемо основні проблеми в роботі та способи їх вирішення.

Диск застряє

Якщо зв'язка на диску дуже тверда, інструмент застряє. Аналогічна проблема виникає при надмірному натисканні на машину.

Ознака:диск ріже повільніше, кромка стає гладкою.

Рішення:різати будь-абразивний матеріал, поки кромка не відновить горбистість. Якщо диск продовжує простоювати, встановити новий, більш м'який.

Ріжуча частина швидко зношується

Зазвичай причиною стає занадто м'який диск, який не підходить для оброблюваного матеріалу.

Ознака:диск ріже агресивно, сегменти зношуються при перших різи настільки, що це помітно на око. Кромка сегмента набуває ту ж висоту, що і корпус, диск заклинює в матеріалі.

Природные дробленые заполнители

Правила будівництва каркасного будинку

Правила выбора канального вентилятора

Особливості коаксіальних кабелів