Як самому побудувати сауну?

Баню чи сауну краще будувати на пологому березі річки, ставка, озера, захищеному від вітру деревами або великими чагарниками. Якщо в околиці немає жодних водойм, тоді на присадибній ділянці можна спорудити басейн глибиною 1,5-2,5 м. Щоб краще налагодити відведення забруднених вод, лазня, сауна будується на високому місці.

Для будівництва лазні розміри майданчика мають бути такими, щоб на ньому ще й місце для зберігання дров та інвентарю можна було розмістити. Для комунікацій найкраще використовувати існуючі інженерні споруди. Всі необхідні матеріали, обладнання та розхідники для сауни можна придбати в одному магазині: saunashop.com.ua

Залежно від вогнестійкості будівель відстань між будинками або госпблоками двох сусідніх пар будинків або бань слід приймати від 8 до 10 метрів. Баню зазвичай орієнтують вікнами на захід, виходячи з того, що коли сонце сідає, його промені, потрапляючи в приміщення лазні та передбанника, створюють почуття спокою.

У селі найкраще будувати лазні спільно з мильними приміщеннями, де можна випрати білизну, а також помитися дітям та тим, кому протипоказані лазневі процедури з парилкою.

Коли лазні будуються для сім'ї, площа буває зазвичай невелика – це передбанник, мийна, лазня. Обмежуються іноді однією парилкою.

Часто в сільській місцевості будують лазні, які складаються з передбанника - передпокою та парилкою-мийною. Така лазня має розміри 2,5 х 4,5 кв. м. У зробленій з колод бані, полиці в парилці для ширяння роблять на одному або двох-трьох рівнях. У кутку кладуть піч-кам'янку і вздовж стіни з вікном розміщують лави.

Найпростіший варіант лазні - це приміщення, де знаходиться одночасно і роздягальня, і парилка. У кутку цієї парилки встановлюють дров'яну піч або електрокамін для опалення лазні. Сходами, одна над іншою, роблять три полиці шириною по 60 см. У парилці, при ширині 216 см, можуть розміщуватися від трьох до шести осіб. На спорудження такої лазні не потрібно великий обсяг будівельних матеріалів, і її можна легше і швидше збудувати.

Найчастіше піч розміщують у парилці так, щоб одна стіна її обігрівала передбанник. Для того, щоб нагрівати воду, в печі встановлюється ємність або змійовик. Так само в парильній-мийній ставлять ємності для холодної води, споруджують полиці, де лежать мило, мочалки.

Предбанник обладнають вішалкою, лавою, маленьким столом та лежаком. Взимку, якщо планується використання лазні, бажано звернути увагу на опалення передбанника. Двері в цьому випадку з нього не повинні виходити на подвір'я і не відкриватися в парильню, так як одяг, що знаходиться в холодному передбаннику, буде зволожуватися при впливі на неї гарячої пари в момент відчинення дверей.

Найкращий варіант – це зробити передпокій, у який двері виходять із парильні та передбанника. При такому розташуванні всі три приміщення можна буде опалювати однією піччю, що є більш економічним для використання площі та витрат будівельних матеріалів при спорудженні лазні.

Під час будівництва лазні, сауни найкраще використовувати найпростіше обладнання та свої місцеві матеріали. Заготовляти всі матеріали найкраще після того, як ви приймете планувальне або конструктивне рішення щодо будівництва лазні або сауни. Потрібно заздалегідь подумати та вирішити питання щодо захисту будівельних матеріалів, що використовуються для внутрішнього оздоблення всіх приміщень лазні, від впливу води, застосовуючи дезінфікуючі засоби.

Какой секатор выбрать

Ізолон в будівництві

​Какой унитаз выбрать

Возможности навигации

Какую воду лучше пить?