Як подовжити термін експлуатації будинку з дерева?

Деревина, хоч і вважається надійним будівельним матеріалом, проте може протистояти деяким зовнішнім факторам, як-от підвищена вологість, різкі перепади температур, комахи-шкідники, механічні пошкодження тощо. Звісно, повністю зруйнувати брус чи дошку не так просто. Проте навіть незначні дефекти з часом можуть ставати дедалі серйознішими та впливати на зовнішній вигляд будинку та його захисні функції.

Сучасні майстри пропонують ряд робіт, які не лише усувають пошкодження на поверхні, але й роблять деревину більш стійкою та помітно подовжують термін експлуатації житлового будинку. За посиланням ви знайдете детальний огляд всіх процесів, про які ми розкажемо далі.

Шліфування зрубу

Це одна з найпоширеніх робіт, з якої починається загальна реставрація будинку. Шліфування зрубу потрібне у таких випадках:

  • деревина посвітлішала чи потемнішала під впливом підвищеної вологості чи ультрафіолету;
  • на поверхні з’явились дефекти, які не настільки глибокі, проте впливають на зовнішній вигляд зрубу.

Здійснюється шліфування за допомогою спеціального обладнання, яке дозволяє прибрати зовнішній верхній шар дерева, повернувши йому первинний вигляд та підготувавши поверхню до подальшої обробки антисептиками, ґрунтовкою, фарбою чи лаком.

Герметизація швів

Дерев’яні будинки здаються в експлуатацію не відразу – потрібно почекати, поки споруда пройде усадку. І от тут можуть виникнути невеликі проблеми. Якщо усадка буде сильною, на стінах можуть утворитись тріщини, через які до будинку буде потрапляти холодне повітря, пил з вулиці чи шум.

Невеликі тріщини можуть бути непомітними, проте якщо дефект видимий, краще не вагатись і замовити процедуру герметизації швів. Виконується робота з використанням спеціальних засобів – герметиків натурального або синтетичного походження. Ними заповнюють тріщини, що утворились внаслідок усадки, впливу морозів чи ультрафіолету.

Потрапляючи всередину деревини, герметик щільно заповнює собою всі тріщини і тим самим забезпечує герметизацію стін.

Антисептична обробка для захисту зрубу

Антисептиком для дерева можуть виступати:

  • ґрунтовка;
  • лаки;
  • фарба тощо.

Такий захист необхідний, аби подовжити термін експлуатації будівельного матеріалу. Антисептики допомагають дереву бути більш стійким до впливу різних зовнішніх чинників:

  • підвищеної вологості;
  • сильних морозів;
  • опадів та вітру;
  • ультрафіолету;
  • перепадів температур;
  • комах-шкідників.

Ви можете вибрати окремий тип обробки – наприклад, нанесення водовідштовхувальних засобів. Або ж цілий комплекс, до якого також буде входити захист деревини від гниття, комах, сонячних променів тощо.

Своєчасне реагування на появу дефектів у дерев’яному будинку дозволить мінімізувати шкоду від них та швидко залагодити поверхню.

 

 

 

Переваги автоматичних розсувних дверей

​6 головних переваг алюмінієвих вікон і дверей

В поисках идеального дизайнера интерьера